İslamiyet Öncesi Türk Edebiyatı | Online Test – 1

Bilgilerinizi test etmek için sınava başlayınız.


Başarı Listesi: İslamiyet Öncesi Türk Edebiyatı

Maksiumum 100 Puan
Posizyon İsim Buradan girildi Puan Sonuç
Tablo yükleniyor
Hiçbir uygun veri yok

Değerli öğrenciler, günümüz eğitim dünyasında teknolojik araçların payı hızla artış göstermektedir. Bizler de bu teknolojik gelişmelere uygun olarak “Türk dili ve edebiyatı online testleri”ni günden güne geliştirmekteyiz. Bunlardan biri olan “İslamiyet öncesi Türk edebiyatı online test“ini ücretsiz olarak çözebilirsiniz. On beş sorudan oluşan bu testi çözerek bilgilerinizi güncel tutabilirsiniz.

“İslamiyet öncesi Türk edebiyatı online test” on beş sorundan oluşmaktadır. Her sorunun belirli bir puan değeri vardır. Sınav 100 (yüz) puan üzerinden değerlendirilmektedir. Sınav sonunda başarı durumunuzu görüntüleyebilir, dilerseniz başarı listesinde yerinizi alabilirsiniz.

Türkiye’nin en kapsamlı “edebiyat online test” arşivi, birbirinden kaliteli soruları ve göz yormayan tasarımı ile siz değerli öğrencileri bekliyor. Aklınıza takılan her konuda bize ulaşabilirsiniz. edebiyatimiz.net ailesi olarak iyi çalışmalar dileriz.

Yorum

  1. 11 sorunun mantığı tam olarak ne acaba İslamiyet öncesi diyip bana iki şık arasında da aynı şeyi verip divan edebiyatı türü olduğunu nasıl kabul ediyorsunuz anlamıyorum sağu olması gerekmiyor mu?

    • Merhaba, soruda İslamiyet öncesine ait olan bu türün İslamiyet etkisinde gelişen dönemlerdeki karşılığı soruluyor. Çözüm için iki bilgi lazım:
      1) Verilen dörtlüğün türü ne (zaten bulmuşsunuz)
      2) Bu türün daha sonra dönüştüğü türler neler? (Ölüm temalı şiirlere divan edebiyatında mersiye, halk edebiyatında ağıt adı verilir. Seçeneklerde ise bunlardan biri var. Yani cevap Mersiye)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.